Ako si vybrať posteľné návliečky?

Kvalitný a výdatný spánok predstavuje základný činiteľ, ktorý dokáže ovplyvniť správne fungovanie nášho organizmu. Ak sa človek vyspí dobre, je celý deň pozitívne naladený a práca či iné povinnosti mu len tak odsýpajú. Ak sa však človek vyspí zle, cíti sa unavene a deň sa mu neskutočne vlečie. Kvalitný spánok ovplyvňuje mnoho vecí. Kvalita spánku nie je daná len kvalitou matracu, ale aj tým, aké navliecky máme k dispozícií a či sú skutočne kvalitné.

přehoz na postel

Materiál návliečok – je pri výbere rozhodujúci?

Patríte aj vy medzi tých, ktorí si pred kúpou zisťujú čo najviac informácií a nepatríte do skupiny ľudí, ktorí sa bezhlavo do nákupu púšťajú, ale radšej si všetko vopred dôkladne premyslíte? Rozhodujúci by pri kúpe mala byť materiál návliečok. Najčastejšie sa na trhu stretávame s tými, ktoré sú krepové alebo vyrobené z bavlny. Každá spomenutá kategória má svoje plusy, ale aj mínusy. Medzi výhody krepových patrí to, že šetria čas. Nebudete sa musieť trápiť tým, že ich po vypratí musíte vyžehliť. Nekrčia sa a udržujú si svoj stály tvar. Čo sa týka bavlnených návliečok, tie sú zase hrejivé. Oceníte ich hlavne v chladných dňoch.

ustlaná postel

Okrem toho sú tiež veľmí príjemné na dotyk. Nie nadarmo sa hovorí, že sa človek vyspal ako v bavlnke. Toto príslovie niečo do seba má a vy sa tiež ráno zobudíte plný energie. Ďalšou dôležitou vecou pri výbere je aj to, koľko času chcete investovať do ich prezliekania. Je samozrejmé, že je potrebné návliečky pravidelne prať či inak sa o ne starať. Pri prezliekaní je však rozdiel v tom, či majú návliečky k dispozícií zips alebo gombiky. So zipsom budete mať návliečky prezlečené rýchlejšie. Čo sa týka gombíkov, tie si vyžadujú dlhší čas. Predsa len, pozapínať gombíky zaberie určitý čas. Pri zipsoch je však potrebné zohľadniť aj to, že sa občas vedia zaseknúť alebo sa jednoducho rozísť. Preto je dôležité, aby bol aj samotný zips kvalitný.

Farba návliečok by mala ladiť s plachtou

Návliečky idú ruka v ruke s plachtou. A to nielen čo sa týka farebného zladenia. Snažte sa návliečky vybrať v takej farbe, ktorá ideálne zapasuje v kombinácií s farbou plachty. Ak máte aj iné posteľné doplnky, ako malé vankúšiky alebo deku, zoberte na vedomie aj ich farby. Kvalitné návliečky nájdete na stránkehttps://www.luxusna-spalna.sk/.