Ako môže virtuálna realita zmeniť život športových fanúšikov


Moderné technológie menia všetko , ale nie všetko naraz. Napríklad pre fanúšikov športu sa nič nezmenilo, okrem toho, že môžu sledovať priebeh športových udalostí zo svojho smartphonu alebo pomocou upozornení na inteligentných hodinkách. Ale aký vplyv má virtuálna realita?
Práve z tohto dôvodu sa na filmovom festivale Tribeca vedúci vývojári v oblasti virtuálnej reality a rozšírenej reality začali zaoberať budúcnosťou športových vysielaní a vybavenia štadiónov.

virtuální realita

Zaujíma Vás ako presne VR a AR zmení život športového fanúšika? 
·         Prvá vec, ktorá vám príde na myseľ je vysielanie vo virtuálnej realite, ktoré vám umožní, aby ste sa cítili ako na štadióne v hustých davoch zatiaľ čo si sedíte v pokoji domova. Jaunt už pracuje týmto smerom ale všetko je možné nazvať technológiou budúcnosti. V súčasnosti nemôžete sledovať živé vysielanie vo VR, umiestnenie kamier je veľmi obmedzené, nie je možné zväčšiť obraz a ponechať pritom HD kvalitu obrazu.

virtualita

·         Je zrejmé, že sa s týmito problémami dá vyrovnať, ak umiestnite na štadión dostatok moderných zariadení VR.
Predstavte si, že na stôl môžete umiestniť tenisový kurt a sledovať, čo sa deje z akéhokoľvek uhla. Môžete zmeniť celú miestnosť na štadión a pozrieť nielen športovcov, ale aj ďalšie informácie, napríklad štatistiky hier.
Mimochodom, rozšírená realita pomôže ľuďom, ktorí neradi osobne navštevujú športové podujatia. Táto technológia vám umožní kombinovať výhody, ktoré sú na pódiu a sledovanie televízneho vysielania. Pomocou zariadení rozšírenej reality môžete vidieť ďalšie informácie, ktoré sú ponúkané v televíznom vysielaní, bez toho, aby ste boli odvrátení od toho, čo sa deje na ihrisku.

hra

To všetko znie dobre ale ako blízko je táto nádherná budúcnosť pre športových fanúšikov?
Budete príjemne prekvapení. Vysielanie vo forme premietania je už v štádiu vývoja a headset AR, podľa Michaela Liddena, sa môže objaviť na štadiónoch už v tejto sezóne amerického futbalu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup