5 výhod nakupovania v secondhand-och


1.      Ušetrenie peňazí
Oblečenie v sekáčoch je niekedy až o tretinu lacnejšie ako čisto nové oblečenie v nákupných centrách. V niektorých obchodoch dokonca nájdete pekné kúsky aj za päťdesiat centov, či jedno euro. Celý outfit si tak môžete vyskladať aj za necelých dvadsať eur. Za sumu, ktorú by ste zaplatili v obchode len za nohavice, aj to ak by boli v akcii.

obchod

2.      Lepší pocit
Nakupovanie je už beztak pre veľa ľudí radostná činnosť, ktorú milujú. Ale ak nakúpite v sekáči bude vás sprevádzať ešte väčšia vlna šťastia z krásnych, originálnych, nadčasových kúskov za super cenu a ešte aj s bonusom, že šetríte našu matku Zem.

3.      Originalita
Spomeňte si na poličky v obchodoch, kde visí oblečenie z každého typu po všetky veľkosti aj niekoľkokrát. Aká je teda pravdepodobnosť, že keď si niečo kúpite, tak to zajtra bude mať aj váš sused, kamarát, nepriateľ, či známy? Koľkokrát sa vám to už stalo? Naopak v secondhand-och len veľmi málokedy nájdete tú istú vec dva krát.

4.      Chránite životné prostredie
Neskutočné množstvo energie a síl sa spotrebuje na výrobu nového oblečenia. O to viac, ak by sa každý riadil momentálnou módou a nakupoval každú sezónu nové oblečenie. Výroba aj doprava zanecháva veľkú uhlíkovú stopu. Ak však nakúpite v sekáči šetríte energiu na výrobu nového oblečenia. Pretože neznamená, že keď už niekto nemá záujem o to pestrofarebné tričko či dlhé nohavice, že ich nebude chcieť niekto iný.

svetr

5.      Možnosť dohody na cene
Ak chodíte pravidelne nakupovať do sekáčov, už vás poznajú, tak vám môžu poskytnúť vernostnú zľavu alebo sa s nimi viete dohodnúť na výhodnejšej cene. Aj v normálnych obchodoch síce existujú rôzne zľavy alebo vernostné akcie, no aj tak stále nedosiahnu takú nízku úroveň cien ako v secondhand-och. A keby ste sa s nimi náhodou chceli dohodnúť na cene, tak vás asi pravdepodobne vysmejú.

Malá rada na záver:

Ak rozhodujete o kúpe oblečenia alebo niečoho iného, zapíšte si to aj s dátumom a ak po tom naozaj túžite aj o mesiac, tak si to kúpte. Mnoho nákupov je totiž impulzívnych a ľudia nakupujú aj to, čo naozaj nepotrebujú. Prečo? Len tak pre radosť.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup